Co jest we Włoszech?

Italia to kraj nieprzeciętny pod wszelkim względem. Wycieczka w tamto miejsce jest z calutką pewnością uczuciem niezwykłym, w aspekcie tak duchowym jak i turystycznym. W przypadku Włoch szczególnie warto złączyć te dwa przejawy.
Pielgrzymki do Włoch organizują liczne biura turystyczne a także parafie. Wybierając się można liczyć na opiekę nie tylko pilota wszak również mentora duchowego jakim jest ksiądz. Pozostaje tylko życzyć wszystkim niezapomnianych refleksji!

pielgrzymki do włoch

Nie sposób omówić ani nawet wyliczyć wszystkich pięknych jak iciekawych miejsc, bo każdy kącik jest tam na swój sposób wyjątkowy. Może za sprawą nie tylko pomników wszak również pełnych życia mieszkańców i gorącego klimatu. Powinno się natomiast zwrócić uwagę na chociaż niektóre. Poczynając od północy warto zobaczyć Wenecję. Bazylika oraz bazylika świętego Marka to pierwszy z symboli chrześcijaństwa a także perła architektury światowej. W wewnętrzny klimat Italii idealnie wtajemniczy was Asyż. Miejsce to jest świadectwem życia dawnej, chrześcijańskiej Europy. Asyż to miejsce urodzin świętego Franciszka lecz również stale czynne miejsce kultu religijnego. Kościół w Turynie to następne miejsce jakie warto zobaczyć. Jest w tym miejscu Całun Turyński, o jakiego znaczeniu dla chrześcijan nie trzeba opowiadać.

pielgrzymki do włoch

Rzym to główne miasto każdej wycieczki. To kolebka katolików, sadyba papiestwa oraz duchowe centrum katolików spośród calutkiego globu. Bazylika świętego Piotra, Lateran, Forum Romanum i dużo, dużo innych. Rzym starożytny oraz chrześcijański możemy zwiedzać bardzo długo. Obowiązkowym punktem jest z pewnością środowa audiencja generalna z Papieżem, gdy tylko ten jest obecny w mieście. Masa pielgrzymów zakańcza zwiedzanie na wiekuistym mieście. Jeżeli jednak zdecydujemy się jechać znacznie dalej na południe, przeżycia zostaną nie do opowiedzenia. Okręg zatoki neapolitańskiej może nie jest szczególnie uduchowiony mimo to klimat oraz piękno śródziemnomorskiego krajobrazu pozwolą odpocząć jak i uradują każdego. To położenie jest niczym z bajki. Wybierając się na upalną Sycylię możemy odwiedzić San Giovani Rotono miejsce bytu św. Ojca Pio, jednego z wielkich charyzmatyków w przeszłości kościoła. Renoma owego miejsca rośnie co rok.