Co robić, by mieć śliczny i zdrowy uśmiech?

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych i fotografii upublicznianych dużemu gronu użytkowników, wygląd zewnętrzny jest cechą szalenie istotną a dodatkowo w istotny sposób wpływającą na to jak percypujemy siebie. Jednym z czynników, który odgrywa najwyższą funkcję w naszej samoakceptacji jest stan uzębienia. Hollywoodzki uśmiech to podstawa. Proste, białe i promienne zęby nie jest jednak łatwo zachować, a jeszcze trudniej jest taki rezultat otrzymać w momencie, podczas gdy przez lata obchodzimy gabinet dentystyczny Kraków.

Warto natomiast pamiętać, że wygląd nie jest jedynym elementem, dla którego warto dbać o uzębienie. Są one bowiem częścią aparatu mowy, jaki stanowi dodatkowo pierwsze ogniwo systemu trawiennego. Wreszcie to w jamie ustnej odbywa się rozdrabnianie żywności i dodatkowo prymarny etap rozkładu cukrów, w którym wykorzystywane są zęby i ślinianki.

gabinet dentystyczny kraków


Zachodzą w tym miejscu procesy mechaniczne oraz chemiczne, po czym wstępnie przetworzone jedzenie przemierza dalszą drogę, aby wreszcie zmienić się w energię i mikroelementy niezbędne organizmowi do działania. Jeśli więc ten prymarny krok, który występuje w jamie ustnej, przebiega niepoprawnie, to z każdym kolejnym ma miejsce tak samo. Próchnica i kamień czynią, że razem z cennymi elementami do naszego organizmu trafiają substancje pokrewne do tych, jakie wytwarzają się podczas procesu gnilnego. Może to negatywnie wpływać na zdrowie. Dowiedziono, że marny stan uzębienia wpływa na stan zdrowia, w szczególności na problemy z trawieniem i z sercem. Zdrowy uśmiech jest więc nie tyle czynnikiem wpływającym na atrakcyjność, lecz również na jakość życia.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy zębów nie da się już odzyskać, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie. Nie należy się wówczas zastanawiać – o ile tyko istnieje taka sposobność, należy jak najszybciej pozbyć się problemu, tak aby uszkodzony ząb nie wpływał na organizm. Porządne punkty stomatologiczne zapewniają usługę wypełniania braków przez implanty, jakie pozwalają przez kolejne lata napawać się ślicznym a także zdrowym uśmiechem.

gabinet dentystyczny kraków