Coś o menopauzie

Menopauza to zjawisko, które czeka wszelką kobietę. Główny detal menopauzy to fakt, że po jej przebyciu kobieta nie może już mieć dzieci. Jest to mechanizm ewolucyjny zapobiegawczy zajściu w ciążę przez kobietę, której organizm jest obecnie zbyt mało funkcjonalny na udźwignięcie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka.
Najważniejszy symptom menopauzy to naturalnie zaniknięcie miesiączkowania. Bezpośrednio przed menopauzą cykl miesiączkowy staje się bardzo nieregularny, co powoduje niestety wiele niepewności, czy w takim czasie przejściowym kobieta może zajść w ciążę.
Następne objawy menopauzy, które na nieszczęście nie dopuszczają spać płynnie i dotyczą aż trzy czwartej pań, to pewne przypadłości fizyczne. Przede wszystkim Panie w trakcie menopauzy zauważają uderzenia gorąca. Dotyczy to przede wszystkim takich okolic jak twarz, kark i klatka piersiowa. Utrzymuje się to przez parę minut, po czym ulega, ale jest to odczucie, którego młodsze Panie nie zaznają. W czasie takich najść gorąca Panie mogą mieć wrażenie, że za sekundę zemdleją.
Poza tym menopauza to tradycyjnie palpitacje serca oraz przeciwności z uśnięciem. Panie w trakcie menopauzy częściej niż kiedykolwiek wcześniej oddają mocz, przy czym jest go zawsze niewiele. Zwracaniu moczu asystuje nieprzyjemne odczucie. Może pojawić się również trudność z nietrzymaniem moczu.
Podczas menopauzy ucierpi również kobieca sfera psychiczna. Pojawia się chandra, o trudnym do rozpoznania źródle. Przygnębieniu nieraz towarzyszą dosyć wielkie wahania nastroju wskazujące, że kobieta w jednej chwili jest szczęśliwa, w drugiej nie odczuwa sensu dalszego ciągnięcia życia w radykalnym przypadku. Poza tym, kobiety w czasie menopauzy są narażone na problemy z pamięcią i to niestety niejednokrotnie jest gwóźdź do ich trumny, bo chlebodawcy reagują nadzwyczaj nieprzyjemnie na takie stany.