Rola zdrowia w naszym życiu

W napływie powszechnyvh spraw, zajęci nieprzerwanym nadzorowaniem otaczającej nas rzeczywistości, wtłoczeni w schemat obowiązków i zdziwieni prędkością uciekania kolejnych dni i tygodni, niebywale często zapominamy o zadbaniu o własne zdrowie. Stanowczo nazbyt często.
To poniekąd oczywiste. Nieustannie przecież mamy tak wiele na głowie, oczekuje na nas całe morze spraw, jakie musimy dokonać jak najprędzej. Wydaje nam się, że akurat kwestie zdrowotne możemy odłożyć do rozwikłania na później. Bowiem nie ma nad nami szefa, który by nas z nich rozliczył, bo nikt nas nie pogania i nie upomina, bo nikt nie wyznacza potrzebnego terminu realizacji. Wydaje nam się, że za odkładanie w czasie weryfikacji własnego zdrowia nie żadna nagana, czy utrata premii. Niemniej, nic bardziej błędnego.
To nasz organizm jest naszym szefem. Może okazać się szefem niesłychanie bezwzględnym i nieubłaganym. Jeżeli pominiemy właściwy moment, sprawić się może, że „naganą” za to będzie bezpowrotna strata zdrowia.
Przeważnie wymyślamy morze wymówek: że na wizytę u doktora trzeba długo wyczekiwać, a umówienie się prywatnie zbyt dużo kosztuje; że nie mamy czasu; że dzisiaj jesteśmy zmordowani, ale pójdziemy za tydzień. Wiele firm proponuje swym pracownikom
pakiety medyczne . Jest to rozstrzygnięcie eliminujące niektóre z tych wymówek. Za posługi w ramach pakietu medycznego zagwarantowanego przez chlebodawcę nie musimy dodatkowo opłacać. Czas czekania na wizytę nie powinien zaś być długi. Ogół procesu umawiania wizyty i odbycia jej jest z pewnością mniej dokuczliwa od podobnych czynności pełnionych poza pakietem.
Pakiet medyczny upraszcza użytkowanie z usług lekarskich, wykonywanie typowych badań, stałą kontrolę nad zdrowiem własnym i bliskich osób. Poszukując nowego zatrudnienia, nie zaszkodzi sprawdzić, czy firma, w której pracą jesteśmy zaciekawieni, oferuje zaangażowanym pracobiorcom pakiet medyczny. Mając do dyspozycji taki pakiet usług medycznych na pewno częściej będziemy z nich użytkowali i dzięki temu lepiej zadbamy o swoje zdrowie.